Методи лікування геморою

Методи лікування геморою - rdd.media 2023

Чим лікувати геморой? Це питання залишається актуальним навіть у ХХІ столітті. Медицина крокує вперед, практикуються нові методи лікування, але поширеність геморою все одно зростає. Ймовірно, це пов’язано із сучасним темпом життя та неправильним харчуванням. Так чи інакше, слід знати як допомогти собі за перших проявів геморою та застосовувати профілактичні заходи.

Чому виникає геморой?

Методи лікування геморою - rdd.media 2023

Геморой — захворювання, яке виникає через застій крові у венах органів малого таза. Це призводить до того, що гемороїдальні вузли наповнюються кров’ю та збільшуються в розмірах. При цьому, коли відбувається акт дефекації, виникає біль, виділення крові із прямої кишки. Неприємні симптоми у вигляді свербежу залишаються й після випорожнення. Хвороба має кілька стадій, і якщо не лікуватися, то можуть виникнути ускладнення. Геморой легко переходить у хронічну форму і нагадує про себе протягом життя. Тому лікування геморою необхідне вже за перших його проявів.

Методи терапії

До методів лікування геморою відносять такі варіанти:

Медикаментозна терапія

Це препарати системної та локальної дії. Вони впливають на тонус вен, покращують мікроциркуляцію крові, знімають набряки та запалення. Місцеве лікування із застосуванням мазей, супозиторіїв проводять для усунення неприємних симптомів геморою.

Малоінвазивні методи

Операційні втручання можна проводити вже на перших стадіях геморою. Але зазвичай операції показані, коли процес вже ускладнений. Застосовують такі способи:

  • склеротерапія — у вузол вводять спеціальні речовини, які викликають спаювання стінок розширених вен;
  • інфрачервона коагуляція — ніжку вузла припалюють;
  • лікування спеціальними латексними кільцями;
  • лікування геморою за допомогою лазера.

Чималу роль відіграє корекція способу життя. Для цього необхідно підтримувати здорову дієту, вести фізичну активність. Також слід виконувати спеціальні вправи для поліпшення циркуляції крові в органах малого таза.

Лікування геморою в домашніх умовах

За перших проявів геморою та розвитку неприємних симптомів слід відразу звернутися до лікаря. Ефективне лікування геморою у домашніх умовах проводиться кремами, мазями, супозиторіями. Перевагу слід надавати засобам, які знеболюють та допомагають зняти запалення, зменшити набряк вузлів. Препарати лінії Реліф® включають кілька зручних форм та можуть застосовуватися на ранніх стадіях геморою для ефективного лікування. Також Реліф® можна застосовувати після перенесених операцій в аноректальній області та для профілактики при наявності хронічного геморою.

Підбирайте зручну форму та дозування Реліф® разом із вашим лікарем, завжди дотримуйтесь інструкції.

1) Лозинський Ю. С., Варивода Є.С., Леошик О. В., Лозинська Л. Ю. «Захворювання прямої кишки: геморой, анальна тріщина, випадіння прямої кишки». Затверджено на засіданні методичної комісії ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (протокол №1 від 18 лютого 2019 року), стор. 4-5

2) Инструкция к препарату Релиф®