Наркоманія – біда, від якої ніхто не застрахований

Наркоманія - біда, від якої ніхто не застрахований - rdd.media 2023

Усвідомленість того, що чудове було поруч із нами,
приходить занадто пізно
О. Блок

Стати наркозалежним не складно, набагато проблематичніше остаточно побороти патологічний потяг до наркотиків. Людина, що вийшла з цієї ситуації переможцем, тобто та, хто пройшла ефективне лікування наркоманії у Львові, стає по-справжньому сильною духом, морально очищеною, а тому може протистояти спокусам.

Тільки позбувшись від наркозалежності, він усвідомлює, наскільки помився, коли вважав, що нічого страшного немає в тому, щоб спробувати один єдиний раз наркотик. А потім клявся заплаканій дружині та матері, що обов’язково «зав’яже». Скільки ж радісних моментів він втратив! А все тому, що не цінував того, що мав: дружну сім’ю, дітей, батьків, улюблену роботу. Все шукав відчуття чогось незвіданого, що приносить ейфорію і задоволення. Натомість же отримав цілковиту психофізіологічну залежність від згубного наркотику.

Наркозалежність: причини та механізм розвитку

Повністю відповідаючи своїй етимології, наркоманія викликає у свого підопічного заціпеніння і хворобливу пристрасть. Даний стан відноситься до групи адиктивних захворювань, спровокованих залежністю на психологічному та фізіологічному рівні. Від чого залежить її прояв та чи можна його подолати?

Людський організм – дуже складна, багатокомпонентна система, регульована головним мозком. З наркотичними речовинами схожі ендорфіни. Якщо їх в організмі виробляється недостатня кількість – людина відчуває апатію, занепокоєння, його настрій різко змінюється. На рівні підсвідомості він шукає альтернативні джерела радості та задоволення. А спробувавши їх, уже не хоче розлучатися, адже з ними так легко й комфортно. Так розвивається наркоманія і алкоголізм.

Під дією наркотиків мозок звикає до періодичного викиду в кров ендорфінів і перестає самостійно їх виробляти. Незабаром без них відмовляються працювати всі органи. І хоча після скасування прийому психотропних речовин із часом все нормалізується, даний стан супроводжується «ломкою».

Фахівці, які проводять лікування наркотичної залежності у Львові, переконані, що розглядати проблему наркозалежності потрібно не тільки в біологічній площині, а й з урахуванням соціальних і психологічних чинників. Адже до залежності від наркотиків схильні люди, яким властива:

  1. низька / висока самооцінка;
  2. проблеми комунікативного характеру;
  3. генетична схильність;
  4. високе внутрішнє напруження;
  5. закомплексованість;
  6. схильність до ризику.

Наркологічний центр «Медікон»: кваліфіковане лікування наркозалежності у Львові

Співробітники Всеукраїнського наркологічного центру «Медікон» до лікування наркозалежності підходять комплексно, з використанням новітніх методик детоксикації та психосоціальної допомоги. В основі 6-місячного курсу реабілітації – апробовану протягом 10 років існування центру в великих містах України програма комплексної психосоціальної реабілітації. В її рамках передбачені різні психотренінги, індивідуальні консультації та колективні заняття за принципом взаємодопомоги.

Лікування у «МЕДІКОН» проходить анонімно, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта та виключно компетентними, досвідченими співробітниками (психологами, наркологами, психотерапевтами, соціальними працівниками та експертам із хімзалежності).

Реабілітантами наркологічного центру «Медікон» гарантують кваліфіковане лікування, комфортні умови проживання, допомога в соціальній адаптації та відновленню міжособистісних відносин.