Обираємо оперативку в 2023 році: простий гід від E-Katalog

Обираємо оперативку в 2023 році: простий гід від E-Katalog - rdd.media 2023

Лаги та підвисання при одночасному відкритті декількох програм або сторінок у браузері, повільний запуск ігор або програм, поява системних вікон з інформацією щодо нестачі пам’яті — всі ці фактори свідчать про дефіцит оперативки на вашому ПК. Як не помилитись при виборі нового модулю ОЗП — знають експерти E-Katalog.

Об’єм пам’яті

Для повсякденних завдань, таких як робота з офісними редакторами, перегляд відео та користування браузером, зазвичай достатньо 8 ГБ ОЗП. Для професійних графічних та відеоредакторів, 3D та сучасних ігор рекомендується мати не менше 16 ГБ ОЗП, для ПК «на перспективу» — від 32 ГБ. Зверніть увагу, що загальний об’єм ОЗП можна розбити на 1, 2, 4 або навіть 8 планок, проте їхня загальна кількість не має перевищувати кількість слотів на материнській платі.

Тип

В старих комп’ютерах зазвичай використовується пам’ять DDR3, тоді як в нових ПК встановлюється більш швидкий стандарт DDR4 або найсучасніша оперативка ДДР 5. Різниця між ними полягає у пропускній здатності та швидкості роботи. Тип ОЗП обов’язково має бути сумісним з вашою платформою.

Тактова частота

Тактова частота вимірюється в мегагерцах (МГц). Вона показує, скільки циклів обробки даних пам’ять виконує за секунду. При паритеті двох планок ОЗП за іншими параметрами модель з вищою тактовою частотою буде демонструвати кращу продуктивність в іграх та «важких» програмах.

Ранг пам’яті

Рангом ОЗП називають кількість чипів пам’яті на модулі. Якщо рангів більше одного, це свідчить про те, що канал передачі даних вони використовують по черзі. Тому моделі з одним рангом зазвичай мають меншу затримку та вищу швидкість передачі даних, в той час як планки з двома або чотирма рангами можуть пропонувати більший обсяг пам’яті та коштувати дешевше.

Обираємо оперативку в 2023 році: простий гід від E-Katalog - rdd.media 2023

CAS-латентність

CAS-латентність — це час затримки пам’яті, що проходить від моменту запиту даних до їхнього отримання. Чим менше значення CAS-латентності, тим швидше оперативна пам’ять може відповідати на запити та передавати дані. Значення CAS-латентності зазвичай вказується у вигляді серії чисел, наприклад, 16-18-18-38.

Можливість розгону (оверлокінгу)

Можливість розгону оперативної пам’яті дозволяє збільшити її продуктивність, збільшуючи тактову частоту і робочу напругу та знижуючи CAS-латентність. Ця опція повинна бути прямо прописана виробником ОЗП — тільки в такому випадку можна бути впевненим, що оверлокінг пам’яті не призведе до нестабільної роботи системи.

Інші функції

До числа додаткових функцій ОЗП можна віднести:

  • підсвічування — забезпечить ефектний вигляд комп’ютера, якщо він має прозорий корпус;

  • вбудований термодатчик для моніторингу температури;

  • можливість роботи в режимі ECC (корекція помилок);

  • наявність власної системи охолодження модуля та інші.

Підібрати свою ідеальну модель ОЗП та порівняти цінові пропозиції десятків інтернет-магазинів України можна на порталі E-Katalog (ek.ua).