Що таке TestDaF і кому він потрібний?

Що таке TestDaF і кому він потрібний? - rdd.media 2023

Знання німецької мови – це головна умова для навчання та роботи в Німеччині. Для підтвердження рівня володіння німецькою потрібен міжнародний сертифікат. Саме такий сертифікат можна отримати після складання TestDaF. TestDaF (Deutsch als Fremdsprache) тест зі знання німецької як іноземної мови. Він не розрахований на початківців, адже охоплює межі від рівня B2 до рівня C1. Після отримання сертифікату людина може вступити до коледжу, ВИШу або знайти роботу в Німеччині.

Підготовлено за підтримки BukiSchool
Підготовлено за підтримки онлайн-школи BukiSchool: https://bukischool.com.ua/tutors/nimecka-mova/testdaf

Структура TestDaF та порядок його проведення.

Традиційно TestDaF складається з чотирьох модулів: 

  • письмо;
  • читання;
  • аудіювання;
  • усне мовлення.

В письмовому блоці необхідно написати текст на задану тему. Також необхідно письмово виразити своє ставлення до поданої теми. Населення дається 40 хвилин.

В модулі читання буде запропоновано три тексти різної тематики та складності. До текстів будуть подані завдання: віднести до певної категорії, вибрати з декількох поданих відповідей правильну, позначити чи належать до тексту подані висловлювання. На це дається 60 хвилин.

В блоці з аудіюванням необхідно послухати діалог, інтерв’ю, доповідь та дати відповіді на запитання або відмітити висловлювання як правильні/неправильні. На це дається 40 хвилин.

В розділі усного мовлення необхідно опрацювати сім завдань, які представлені різними ситуаціями. Необхідно зібрати інформацію, узагальнити її, дати пораду чи обгрунтувати свою думку. На це дається 35 хвилин.

Скласти тест можна один раз на рік в спеціалізованих центрах: Goethe Institut, лекторати DAAD, вищі навчальні заклади чи мовні школи.

Підготовка до складання TestDaF.

Для якісної підготовки до складання TestDaF може знадобитися від декількох місяців до року. Все буде залежати від початкового рівня німецької мови та інтенсивності занять.

Самостійна підготовка.

Підходить тим абітурієнтам, які вже мають рівень німецької мови B2 і вище. У людини має бути високий рівень самоорганізації, адже готуватися потрібно систематично та приділяти для цього час, бажано скласти власний план навчання і притримуватись його. В інтернеті можна знайти завдання, які були на тестуванні попередні роки. Їх можна пропрацювати самостійно. Мінус такої підготовки полягає в тому, що звернутися за допомогою/експертною думкою ні до кого. Час витрачений на підготовку до тесту таким шляхом може бути набагато більшим ніж з наставником.

Підготовка на мовних курсах.

Підготуватися до складання TestDaF можна записавшись на мовні курси. Тут ви працюєте разом з іншими студентами та викладачем. На основі завдань TestDaF розробляють навчальні матеріали для тренування. В групі з іншими студентами Ви опрацьовуєте всі модулі і завдання, які є типовими для TestDaF. Викладач скеровує, виправляє помилки та допомагає розібратися з тонкощами виконання завдань. Середня вартість курсів німецької мови для підготовки до TestDaF складає від 650 гривень за годину.

Підготовка з репетитором.

Одним з найбільш ефективних способів підготовки до TestDaF є заняття з репетитором. Ви можете поглиблено опрацювати кожен модуль тесту. Викладач зверне увагу на ті аспекти, які викликають найбільші труднощі. Студент може звернутися за порадою та отримати відповіді на питання, які хвилюють його найбільше. Фахівець виявить ті аспекти, які необхідно опрацювати більш ретельно чи дати ретельніші пояснення. Заняття можуть проводитися як онлайн, так і офлайн. Середня вартість заняття з репетитором коливається від 400 до 800 гривень за годину.

 Оцінювання та отримання сертифікату.

Оцінювання за модулі читання та аудіювання: за кожну правильну відповідь Ви отримуєте по одному балу. Модулі з усного мовлення та письма оцінюються досвіченими кваліфікованими екзаменаторами. Оцінювання проводиться за спеціально розробленими критеріями. Загальна оцінка складається з оцінок за всі модулі.

Якщо TestDaF був складений успішно, то сертифікат висилається через 6-8 тижнів.

Смотрите также:  Потолки многоуровневые с подсветкой – почему это так красиво и интересно